HEYKELLER CANLANDI!

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Antalya Müze Müdürlüğü ve Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü'nün hayata geçirdiği "Müzede Hayat Var" Projesi kapsamında Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü'nün hazırladığı "Midas'ın Kulakları" adlı çocuk oyunu, oyuncuların harika performanslarıyla müzede yeniden can buldu.


Çocukların hayranlıkla izlediği oyunda oyuncuların performansları dikkat çekti. Antalya’mıza kültür ve sanat bakımından farklı bir renk katan proje özellikle çocukların ilgi odağı oldu.


 Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt'un da katıldığı proje oldukça ilgi gördü. Oyuncuların sergilediği "Midas'ın Kulakları" adlı çocuk oyununun ardından Basın Toplantısı yapan Mustafa Kurt oyunu oldukça beğendiğini dile getirdi. Daha çok güzel oyunların sergileneceğini söyleyen Kurt aynı zamanda yeni eserlerin hem yerli hem Dünya klasiklerinden olacağını da söyledi. "Çağdaş ve modern olacak Devlet Tiyatrosu herkesi kucaklayabilen herkese hitap eden bir repertuar hazırladı. Hem Trabzon'a hem Antalya'ya farklı çalışmalarımız olacak. Festival döneminde de aynı zamanda Antik Tiyatrolar Buluşması projemiz var." diyerek yeni projelerin de olduğunu söyledi.

 

 

İLGİLİ HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ...

 

HABERİN LİNKİ

 

Ek Bilgi

  • HABER: Senem ÖNDEŞ
  • KAMERA: Rabia POLAT
  • KAYNAK: WOM TİVİ Haber Merkezi
Go to top