“ÂMİN TÖRENİ” İLE AÇILDI!

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde bulunan Özel Enerji Koleji 2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılına âmin töreniyle giriş yaptı.

Antalya Özel Enerji Koleji, öğretmen, öğrenci ve veliler eşliğinde dikkat çeken bir âmin töreni düzenledi. Törene Ak Parti Antalya Millet Vekili Kemal Çelik, Antalya Müftüsü Osman Artan, SGK İl Müdürü Nejat Deniz, MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Ramazan Kalken, Sivil Düşünce Derneği Başkanı Hidayet Gültekin, Hattat Dr. Necmi Atik, HUDER Antalya İl Başkanı Av. Osman Zeki Özcan ve Yenigün Muhtarı Muhittin Gök gibi önemli isimlerde katıldı.


İŞE BESMELESİZ BAŞLANMAZ!

İstiklal Marşı ile giriş yapılan törende açılış konuşmasını Okul Müdürü Arif Kulluk yaptı. Konuşmasına besmeleyle başlayan Kulluk, "İşe besmelesiz başlanmaz, besmelesiz iş güdük kalır. Tohum saç büyümezse toprak utansın. Taşın altına elimizi değil hayatımızı koyuyoruz!" diyerek velilere seslendi.


GÜVENLİ OKUL GÜVENLİ GELECEK!

Okul Müdürü Arif Kulluk’un ardından kürsüye gelen Ak Parti Antalya Millet Vekili Kemal Çelik ise Âmin töreninde olmaktan dolayı oldukça mutlu olduğunu söyleyerek Milli Eğitim Bakanlığı’nın önemine ve projelerine dikkat çekti. Çelik, “Hiçbir Ülke de Milli Eğitim Bakanlığı yoktur. Eğitim Bakanlığı vardır. Sadece Türkiye de Milli Eğitim Bakanlığı vardır. Eğitim ise her zaman siyaset üstüdür. Osmanlıdan gelen âmin alayını kültürünü yaşatan bu okulumuz ise küresel rekabette ön sıralarda yer alacak yeni nesillerin yetiştirilmesi için adım atmaktadır.” dedi.


MİNİK ADIMLAR OKULLA BULUŞTU!

Ardından Mehteran eşliğinde ellerinde Türk bayraklarıyla birlikte kırmızı halı da yürüyen öğrenciler teker teker öğretmenleriyle ve okuluyla buluştu. Son olarak ise Antalya İl Müftüsü Osman Artan konuşmasına dua ile başlayıp dua ile son verdi. Tören sonunda ise Eğitim Koordinatörü Sema Korkmaz tüm minik öğrencilere dua ettirdi.

 

İLGİLİ HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ...

HABERİN LİNKİ

 

 

Ek Bilgi

  • HABER: Rabia POLAT & Senem ÖNDEŞ
  • KAMERA: Osman KIRGIN
  • KAYNAK: WOM TİVİ Haber Merkezi
Go to top